Czym jest integrator systemów automatyki przemysłowej?

Automatyzacja procesów produkcji jest aktualnie standardem w dużych zakładach przemysłowych. Dzięki niej można znacząco zwiększyć wydajność pracy, a tym samym podnieść zyski firmy. Z pojęciem automatyzacji wiąże się określenie integratora.

Integratorem systemów automatyki przemysłowej nazywa organizacje lub przedsiębiorstwa, które specjalizują się w analizie, projektowaniu i tworzeniu nowoczesnych systemów automatyki.  Dobrym przykładem jest nasza firma, której główną domeną jest obróbka metali cnc. Integratorzy systemów automatyki najczęściej posiadają własny, nowoczesny park przemysłowy. Wykonuje się w nich na przykład frezowanie, toczenie lub szlifowanie. Integratorzy pomagają nie tylko w kompleksowej obróbce metali, ale również dostosowaniu konkretnych rozwiązań do potrzeb przedsiębiorcy. Z usług firm takich jak nasza chętnie szczególnie korzystają przedstawiciele branży przemysłowej, motoryzacyjnej lub spożywczej.

Najważniejsze zalety systemów automatyki przemysłowej

Obróbka metali nowoczesną metodą CNC należy do najczęściej wykorzystywanych w przemyśle. Polega na wykorzystaniu specjalnych urządzeń, takich jak frezarki, tokarki lub szlifierki, które są połączone z systemem komputerowym. Pracownik musi jedynie wprowadzić do niego odpowiednie parametry obrabiania i kontrolować poprawność całego procesu. Wykorzystanie automatyki przemysłowej pozwala na ujednolicenie produkcji. Obrabiane powierzchnie z jednej serii mają dokładnie takie same parametry. Dzięki temu zminimalizowana zostaje liczba ewentualnych błędów i różnic, których nie da się uniknąć podczas obróbki ręcznej.

Automatyzacja produkcji to również oszczędność cennego czasu. Obowiązkiem operatora jest tylko wprowadzenie danych do komputera i bieżąca kontrola. Dodatkowo praca zautomatyzowana jest znacznie bardziej bezpieczna niż manualna. Wykorzystanie systemów automatyki przemysłowej znacząco zwiększa zyski przedsiębiorstwa. Wiąże się to z wyższą wydajnością przy jednoczesnej mniejszej ilości pomyłek. Współpraca z doświadczonym integratorem jest inwestycją na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę