Odżużlacz zgrzebłowy

Odżużlacz zgrzebłowy to urządzenie stosowane do wygarniania, zbierania i kruszenia żużla oraz transportowania go do zsypu lub składowiska. Jest to produkt używany na dużą skalę w różnego rodzaju zakładach przemysłowych i fabrykach, hutnictwie, górnictwie, a głównie w przemyśle ciepłowniczym. Należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu urządzenia przeciw korozji i erozji przed rozpoczęciem jego użytkowania. Są to produkty rzadko narażone na usterki, które po zakupie mogą służyć do pracy przez długie lata.

Budowa odżużlacza zgrzebłowego

Budowa odżużlacza zgrzebłowego jest bardzo prosta, co ułatwia jego eksploatację, konserwację oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia zaawansowanych awarii. Odżużlacze zgrzebłowe składają się z głowicy, napędu, wanny oraz cięgna zgrzebłowego z nawęglanym łańcuchem górniczym. Zależnie rodzaju prowadzonej działalności produkty te można dodatkowo wyposażyć w podzespoły, które zwiększą ich funkcjonalność. Na życzenie wykonujemy indywidualny projekt i produkujemy odżużlacz, który jak najlepiej spełni Państwa oczekiwania.

Wanna przenośnika zgrzebłowego

Wielkość wanny przenośnika zgrzebłowego dobiera się zależnie od oczekiwanej wydajności oraz do rodzaju używanego kotła. Jej dno wykłada się odpowiednimi materiałami, m.in. blachą trudnościeralną bądź wykładziną bazaltową, aby utrudnić przyczepianie popiołu i żużla. Dzięki odpowiedniemu kształtowi, opróżnianie jej jest proste i nie wymaga prac mających na celu pozbycie się zalegających frakcji żużla. Przenośnik może być także wyposażony w urządzenie dopalające oraz rozrzutnik.

Przewiń do góry