Rura do podajnika pelletu

Rura do podajnika pelletu

Niezbędnym elementem urządzeń do zautomatyzowanego ogrzewania biomasą jest rura do podajnika pelletu. Transportuje ona opał z zasobnika zewnętrznego do podajnika połączonego bezpośrednio z palnikiem. Rurę należy ułożyć najlepiej w linii prostej, tak by była nachylona do podłogi pod kątem 45 stopni. Warto pamiętać, że przymocowanie jej w sposób uniemożliwiający powstawanie zagięć i załamań zapobiega zatorom opału i jest kluczowe dla sprawnego funkcjonowania całego mechanizmu.

Oferowana przez nas wytrzymała rura do podajnika pelletu to produkt, który dzięki elastycznemu materiałowi łatwo dopasować do ustawień kotła. Jest on odporny na ścieranie, a także uszkodzenia mechaniczne. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów nie zużywa się zbyt szybko, nawet przy wzmożonej eksploatacji. Jest więc to, przy prawidłowym montażu, rozwiązanie na lata.

W naszym asortymencie znajdą Państwo nie tylko rurę do podajnika, ale także inne elementy i akcesoria niezbędne do prawidłowej pracy kotła. Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą, która obejmuje także motoreduktor podajnika pelletu. Jeśli mają Państwo pytania lub wątpliwości, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Chętnie podzielimy się naszym wieloletnim doświadczeniem i wyjaśnimy problematyczną kwestię.

Rura spiro

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo popularną rurę spiro, stosowaną nie tylko do kotłów pelletowych w domach i ciepłowniach, ale też w różnych gałęziach przemysłu. Wykonana jest z materiałów trudnopalnych o wysokiej odporności termicznej oraz chemicznej. Rura spiro to produkt antystatyczny i elastyczny, który pełni rolę bezpiecznika i w razie niebezpiecznie wysokiej temperatury bądź cofnięcia się opału stapia się, dzięki czemu ogień nie dociera to zbiornika. Węże tego typu stosowane są również do transportu różnych lekkich substancji stałych, np. trocin i wiórów w przemyśle meblarskim, a także gazów i oparów chemicznych. Zapraszamy do kontaktu w celu otrzymania szczegółów dotyczących oferty naszej firmy oraz złożenia zamówienia.

Przewiń na górę