WYWAŻANIE DYNAMICZNE

W naszej ofercie znajdują się usługi z zakresu wyważania dynamicznego. Czynności te przeprowadza się przede wszystkim po to, by zmniejszyć wibracje maszyny oraz zapobiec jej uszkodzeniu. Warto je przeprowadzić z kilku powodów. Jednym z nich jest bezpieczeństwo, gdyż źle wyważone elementy mogą mieć na nie duży wpływ. Dotyczy to przede wszystkim kół samochodowych czy kolejowych, ale też różnorodnych urządzeń przemysłowych. Warto przeprowadzić wyważanie dynamiczne również ze względów ekonomicznych, gdyż niewyważone maszyny szybciej się zużywają i częściej ulegają awariom. Wyważanie oddziałuje też na komfort obsługi, niwelując hałas i wibracje. Nasza oferta obejmuje między innymi dynamiczne wyważanie wałów do mulczerów i wentylatorów. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Na czym polega wyważanie dynamiczne?

Wyważanie dynamiczne ma na celu zmniejszenie wibracji i w efekcie wydłużenie czasu efektywnej pracy maszyny. Pierwszym krokiem jest zebranie pomiaru drgań przy pomocy przeznaczonych do tego czujników. Najczęściej umieszcza się je w miejscach podparcia łożysk. Następnie należy ustalić miejsce, w jakim występuje największa amplituda drgań. Rezultat tych pomiarów analizują układy pomiarowe w wyważarkach. W wyniku obliczeń wiadomo jaką masę należy dołożyć bądź ująć w odpowiednim kącie. Wyważarki, którymi dysponuje nasza firma, nigdy się nie mylą. Podają liczby niezwykle precyzyjnie, nawet z dokładnością do trzeciego miejsca po przecinku.

W celu zapewnienia swoim maszynom dłuższej żywotności i bezpieczeństwa warto skorzystać z naszych usług z zakresu wyważania dynamicznego. Zapraszamy do współpracy!

Przewiń na górę