Zrobotyzowane spawanie

Spawanie zrobotyzowane

Zrobotyzowane spawanie to dynamicznie rozwijająca się metoda spawania. Niebezpieczeństwo, jakie wiąże się z wykonywaniem tej czynności w sposób manualny sprawiło, że spawanie stało się jednym z najczęściej automatyzowanych procesów. Początkowo wykorzystywane w motoryzacji, obecnie – stosowane niemal na każdym obszarze produkcji przemysłowej. Stale rozwijający się rynek, stawiający coraz wyżej postawioną poprzeczkę, zmusza do działania jednocześnie szybko i powtarzalnie. Spawanie z zastosowaniem robotów okazuje się zatem niezastąpione.

Jakie są główne zalety zrobotyzowanego spawania?

Podstawową zaletą zrobotyzowanego spawania jest izolacja pracowników od niedogodności i zastąpienie ich w pracach niebezpiecznych i ciężkich. Kolejnym, niezaprzeczalnym atutem tego rozwiązania jest lepsza jakość wykonywanych połączeń oraz wysoka powtarzalność spoin, niemal niemożliwa do osiągnięcia podczas spawania manualnego (wykonane łączenia są identyczne). Spawanie przez robota cechuje się także stałą wydajnością. Możliwość pracy przez całą dobę, z taką samą dokładnością, doskonale sprawdza się przy produkcji seryjnej. Warto również wspomnieć o minimalizacji zużycia materiałów i szybkości działania. To świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkiej produkcji, przy jednoczesnym osiągnięciu najwyższej jakości.

Usługi spawania zrobotyzowanego w Mac-Tech

Firma Mac-Tech świadczy usługi spawania zrobotyzowanego na najwyższym poziomie. Posiadany przez nas park maszynowy został wyposażony w specjalne stanowisko spawalnicze z nowoczesnym robotem firmy Comau. Urządzenie pracuje w 8 osiach, na dwóch obrotnikach 720°. Gwarantujemy jednolitą wydajność, optymalizację zużycia materiałów spawalniczych oraz stałą kontrolę nad jakością produktu końcowego. Serdecznie zachęcamy do kontaktu w celu podjęcia współpracy!

Przewiń na górę