Ślimak do podajnika pelletu

Ślimak do podajnika pelletu

Ślimak do podajnika pelletu to element najbardziej narażony na zużycie. Z tego powodu warto zdecydować się na produkt wysokiej jakości, który znajdą Państwo w ofercie naszej firmy. Aby utrzymać go jak najdłużej w dobrym stanie, należy stosować odpowiednio przygotowany, dobrej jakości opał, który nie powoduje klinowania się ślimaka. Zachęcamy do kontaktu w celu dobrania rodzaju ślimaka do granulacji stosowanego pelletu i złożenia zamówienia. Sprzedawane przez nas produkty są energooszczędne, wytrzymałe i odporne na korozję.

Budowa spirali do podajnika pelletu

Na budowę spirali do podajnika pelletu składa się nakręcany indukcyjnie, spiralny pręt wykonany z kwasoodpornych stopów stali, zakończony tak zwanym „językiem”, który wypycha opał w górę paleniska i zapobiega cofaniu się w podajniku. Produkt charakteryzuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną na ścieranie oraz odpornością na wysokie temperatury. Sprzedajemy ślimaki o różnej długości, średnicy ośki, wykończeniu, ilości zwojów i sposobie mocowania do motoreduktora podajnika pelletu oraz przystosowane do wielu rodzajów opału i materiałów sypkich.

Rodzaje spirali do podajnika pelletu

Istnieje kilka rodzajów spirali do podajnika pelletu, które dzieli się na rodzaje pod względem stosowanego rodzaju opału. Spirale walcowane polecane są do urządzeń o wysokiej wydajności podawania materiałów sypkich i występują w wersji lewoskrętnej i prawoskrętnej. W przypadku braku wymaganej wydajności na godzinę i konieczności montażu podajników na znacznych odległościach, stosuje się spirale elastyczne. Można również wykorzystać je do rur, w których transport odbywa się po łukach.

Przewiń na górę