Obróbka skrawaniem

Toczenie CNC

Toczenie CNC to metoda obróbki skrawaniem przeprowadzana z wykorzystaniem tokarek ze sterowaniem numerycznym. Dzięki tej technice możliwe jest uzyskanie produktów o konkretnych kształtach i wymiarach brył, np. kule, walce czy stożki. Nowoczesny sposób sterowania umożliwia wytwarzanie przedmiotów o skomplikowanej geometrii. Swoje zastosowanie znajduje przy różnego typu materiałach. Toczenie CNC może się odbywać różnymi metodami – poprzez wytłaczanie (obróbka powierzchni wewnętrznej) i obtaczanie (obróbka powierzchni zewnętrznej).

Jakie są główne zalety toczenia CNC?

Przede wszystkim – precyzja, powtarzalność i szybkość. W przeciwieństwie do pracy manualnej, toczenie CNC wyklucza ewentualne wady podczas produkcji, co stanowi szczególne znaczenie w wielu współczesnych branżach przemysłowych. Każdy detal jest odpowiednio dopracowany, dzięki czemu w efekcie powstają perfekcyjnie odwzorowane części. To rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w produkcji seryjnej. Możliwość uzyskania całej serii identycznych elementów w krótkim czasie zapewnia dużą szansę na szybszy rozwój firm produkcyjnych.

Usługi toczenia CNC w Mac-Tech

Oferujemy usługi toczenia CNC na najwyższym poziomie. Posiadamy nowoczesny park maszynowy, w którym możliwa jest obróbka na czterech osiach, oraz wykwalifikowanych pracowników, co w połączeniu umożliwia nam realizowanie nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Stawiamy na sprawdzone, innowacyjne rozwiązania. Zastosowany przez nas proces znacznie skraca czas wytwarzania przedmiotów, a tym samym pozwala obniżyć koszty produkcji. Posiadane przez nas tokarki CNC to nowoczesne urządzenia, które pokazują precyzyjne informacje dotyczące parametrów obróbki, narzędzi oraz ich korekcji. Dzięki zintegrowanemu systemowi tokarki z komputerem możliwe jest wytwarzanie dużych serii identycznych detali zgodnych z dokumentacją techniczną.

Przewiń do góry