Obróbka skrawaniem

Toczenie CNC

Toczenie CNC to metoda obróbki skrawaniem przeprowadzana z wykorzystaniem tokarek ze sterowaniem numerycznym. Dzięki tej technice możliwe jest uzyskanie produktów o konkretnych kształtach i wymiarach brył, np. kule, walce czy stożki. Nowoczesny sposób sterowania umożliwia wytwarzanie przedmiotów o skomplikowanej geometrii i znajduje zastosowanie różnego typu materiałach. Toczenie CNC może odbywać się różnymi metodami – poprzez wytłaczanie (obróbka powierzchni wewnętrznej) i obtaczanie (obróbka powierzchni zewnętrznej). Służą do tego m.in. wysokiej klasy tokarki HAAS ST-10 oraz ST-30Y, które mamy w naszym parku maszynowym zlokalizowanym w świętokrzyskim.

Jakie są główne zalety toczenia CNC?

Przede wszystkim – precyzja, powtarzalność i szybkość. W przeciwieństwie do pracy manualnej, toczenie CNC wyklucza ewentualne wady podczas produkcji, co stanowi szczególne znaczenie w wielu współczesnych branżach przemysłowych. Każdy detal jest odpowiednio dopracowany, dzięki czemu w efekcie powstają perfekcyjnie odwzorowane części. To rozwiązanie, które doskonale sprawdza się również w produkcji seryjnej. Możliwość uzyskania całej serii identycznych elementów w krótkim czasie zapewnia dużą szansę na szybszy rozwój firm produkcyjnych.

Usługi toczenia CNC w Mac-Tech

Oferujemy usługi toczenia CNC na najwyższym poziomie. Mamy nowoczesny park maszynowy, w którym możliwa jest obróbka na czterech osiach, oraz wykwalifikowanych pracowników, co w połączeniu umożliwia nam realizowanie nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Stawiamy na sprawdzone, innowacyjne rozwiązania. Zastosowany przez nas proces znacznie skraca czas wytwarzania przedmiotów, a tym samym pozwala obniżyć koszty produkcji. Nasze tokarki CNC to nowoczesne urządzenia, które pokazują precyzyjne informacje dotyczące parametrów obróbki, narzędzi oraz ich korekcji. Dzięki zintegrowanemu systemowi tokarki z komputerem możliwe jest wytwarzanie dużych serii identycznych detali zgodnych z dokumentacją techniczną. Współpracujemy z firmami z województwa świętokrzyskiego oraz innych części Polski.

Przewiń na górę