Elementy toczone i frezowane dla przemysłu medycznego

Różnego rodzaju elementy metalowe wykonywane poprzez proces toczenia i frezowania znajdują zastosowanie w urządzeniach medycznych. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii możliwe jest wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych detali zgodnie z dokumentacją dostarczaną przez zamawiających. Jest to szczególnie istotne w medycynie, gdzie bardzo wysoki poziom dokładności elementów jest niezbędny, ponieważ decyduje o poprawnym działaniu urządzeń, co z kolei wpływa często na zdrowie, a nawet życie ludzi.

Technologia CNC w toczeniu i frezowaniu

Proces toczenia i frezowania elementów dla przemysłu medycznego odbywa się najczęściej w technologii CNC. Jest to metoda, w której całością obróbki zawiaduje komputer, co zapewnia maksymalny poziom dokładności działań oraz optymalne dopasowanie do konkretnego materiału. Taka automatyzacja pozwala na tworzenie dużych serii danego produktu w krótkim czasie. Nadaje się także do krótkich serii czy unikalnych projektów oraz nawet do skomplikowanych elementów, gdyż pozwala na ich produkcję z bardzo dużym poziomem dokładności, co jest szczególnie ważne w przemyśle medycznym.

Dokładność wykonania elementów dla przemysłu medycznego

Jednym z wielu obszarów, w których stosuje się elementy toczone i frezowane, jest przemysł medyczny. Wykorzystuje się tam najczęściej stal nierdzewną, chirurgiczną oraz stopy tytanu. Są to bardzo twarde materiały, które wymagają dużej siły, a jednocześnie uważności podczas obróbki, aby stworzyć dokładnie taki kształt wraz ze wszystkimi parametrami, jakie zostały zapisane w dokumentacji. Automatyzacja procesu i sterowana komputerowo technologia CNC są w stanie zapewnić najlepsze efekty, nawet w przypadku niezwykle drobnych detali, które wymagają zachowania bardzo dużej precyzji wykonania.

Przewiń na górę