Zalety frezowania CNC

Technika jaką jest frezowanie CNC należy do najważniejszych metod w zakresie obróbki skrawaniem. Nic dziwnego – ma naprawdę wiele zalet sprawiających, że przedsiębiorcy wyjątkowo często po nią sięgają. Jakie są jej główne atuty?

Na czym polega frezowanie maszynami sterowanymi numerycznie?

Zanim przejdziemy do zalet tej metody, warto wskazać, na czym dokładnie ona polega. W praktyce jest to obróbka kontrolowania przez zaprogramowany komputer, który steruje całym procesem oraz dba o jego poprawne wykonanie. Oczywiście wcześniej konieczne jest zaprogramowanie takiego urządzenia, do czego niezbędna jest wiedza inżynieryjna.

Jakie są główne zalety frezowania CNC?

Główne zalety tej techniki to:

  • szybkość wykonania, co jest kluczowe w przypadku produkcji seryjnej,
  • precyzja pomagająca w uzyskaniu wysokiej jakości produktów,
  • powtarzalność obrabianych elementów, co także odgrywa ogromną rolę w produkcji seryjnej,
  • możliwość produkowania przedmiotów o nawet najbardziej skomplikowanych kształtach,
  • dokładność jeśli chodzi o ustalone wymiary elementów,
  • dokładność jeśli chodzi o uzyskiwaną jakość powierzchni.

Oczywiście jakość frezowania CNC zależy od tego, jaki park maszynowy posiada firma oraz czy jej pracownicy mają odpowiednią wiedzę w zakresie programowania urządzeń sterowanych numerycznie. Dlatego jeśli szukasz profesjonalnej firmy wyspecjalizowanej w obróbkach, koniecznie się z nami skontaktuj.

Jakie jest zastosowanie metody frezowania?

Znając wszystkie zalety tej techniki, warto mieć świadomość także tego, że sprawdza się ona nie tylko do produkcji seryjnej. Można wykorzystać ją bowiem także do produkcji jednostkowej, czyli do tworzenia elementów niepowtarzalnych oraz prototypów. Nie ma więc większych ograniczeń w zakresie zastosowania tejże techniki.

Jak widać zalet frezowania CNC jest naprawdę wiele i jeśli poszukujesz przedsiębiorstwa, które zagwarantuje Ci wysoką jakość obrabianych elementów, koniecznie się z nami skontaktuj. Mamy wieloletnie doświadczenie, a także najnowocześniejszy park maszynowy.

Wróć

Przewiń do góry